Enes Karakaya

Seo Uyumlu Web Site Nasıl Olmalı?


Seo uyumlu Web site özelliklerini üç başlık altında ele alabilmek mümkündür. bu başlıklar sırasıyla şu şekilde anlatılabilir.

Mobil Uyumlu Tasarım

Birinci kriter mobil uyumlu tasarım. Günümüzde akıllı telefon kullanım alanlarının ne denli yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak, site ziyaretçilerinizin çok büyük bir kısmının mobil cihazlar üzerinden geleceğini çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey, tema seçimi yaparken, temanın mobil uyumlu olduğuna dikkat etmenizdir. Bu işlem hem ziyaretçilerinizin sitenizde rahatça gezinebilmesi için, hem de google arama sonuçlarında sitenizin daha üst sıralara çıkması için çok önemlidir.  Mobil tasarım seo uyumlu web site için oldukça önemlidir. 

Sade Ve Amaca Uygun İçerik

İkinci kriter sade ve amaca uygun içerik. Karmaşık ve neyin nerede olduğu belli olmayan ortamları kimse sevmez. Aynı şekilde Google de karmaşık ve düzensiz siteleri hiç sevmez. Bu nedenle sitenizi gereksiz yere görsel ve yazılar ile doldurmayın. Sitenizin başta ana sayfası olmak üzere düzenli ve sizin için önemli olan kelimeler ile hazırlanmış yazılar ile oluşturursanız rakiplerinizin önüne geçersiniz.

Site Hızı

Üçüncü ve son kriter ise, site hızı. İlk iki adımı tamamladığınızda tek yapmanız gereken sitenizi hızlandırmaktır. Sitenizi test ederek hızını kontrol edebilirsiniz. Test sonuçları 0 ile 100 arasında bir not ortalaması sunabilir. Bu not 100’ e ne kadar yakın ise, site o kadar iyi demektir. 90 üzeri skor almak oldukça iyidir. Peki, 90 üzeri not almak için ne yapabiliriz? Burada tabi ki seçilen tema ve kullanılan hosting özellikleri bu konu için çok önemli.

Exit mobile version